Wiadomości

Ardanowski napisał list do polityków PiS w obronie branży futerkowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Straty wizerunkowe Prawa i Sprawiedliwości będą trwałe i bardzo trudne do odwrócenia, niemożliwe do zrekompensowania jakimikolwiek środkami przed następnymi wyborami” – ma pisać w liście do polityków PiS Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Do dokumentu dotarł portal Onet.

Minister rolnictwa w liście twierdzi, że inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości likwidująca branżę futrzarską w Polsce może doprowadzić do utraty przez tę partię wyborców na obszarach wiejskich.

„Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy krótko po wyborach, w których polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta RP, a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne” — pisze Ardanowski.

„Zdaniem rolników PiS zdradza wieś, przestaje być jej obrońcą, a deklaracje składane przez najważniejszych polityków przed wyborami były tylko hasłami propagandowymi i elementem walki o elektorat wiejski” — dodaje.

Ardanowski stwierdza również, że zmiana prawa może na trwale zmienić polską scenę polityczną.

„Straty wizerunkowe Prawa i Sprawiedliwości będą trwałe i bardzo trudne do odwrócenia, niemożliwe do zrekompensowania jakimikolwiek środkami przed następnymi wyborami” — przekonuje.

„Urazy historyczne, żal i rozczarowanie chłopów mogą w trwały sposób zmienić geografię polityczną polskiego społeczeństwa i na trwałe stracić poparcie wsi dla partii prawicowych” — wskazuje minister rolnictwa.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!