Europa Wiadomości Wiara

W Watykanie dokonano zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Potwierdzają się informacje pierwotnie podawane przez amerykańską Katolicką Agencję Informacyjną (CNA). – Papież Franciszek zaprosił biskupów całego świata wraz z ich kapłanami, aby przyłączyli się do niego w modlitwie o pokój oraz w poświęceniu i zawierzeniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – poinformował podczas konferencji prasowej dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

W tym tygodniu ruszyła nowenna przed uroczystością poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O przyłączeniu się do uroczystości już poinformowali katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Podobną deklarację złożyli biskupi m.in. z Rosji czy Kazachstanu. Ze specjalnym apelem zwrócił się także przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji – napisał abp Gądecki.

Apel o włączenie się w modlitwę został wystosowany do wszystkich biskupów świata.

Papież Franciszek zaprosił biskupów całego świata wraz z ich kapłanami, aby przyłączyli się do niego w modlitwie o pokój oraz w poświęceniu i zawierzeniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – poinformował podczas konferencji prasowej dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Niepokalane Serce Maryi, Święta Boża Rodzicielko i nasza najdroższa Matko. Spójrz na udrękę, w jakiej znajduje się Kościół i cała ludzkość wskutek rozpowszechnienia bezbożności, materializmu i prześladowania wiary katolickiej, błędów, przed jakimi ostrzegałaś w Fatimie.

Ty jesteś Pośredniczką wszelkich łask. Wyproś dla nas łaskę, by wszyscy biskupi na świecie, w jedności z papieżem, mogli 25 marca 2022 roku poświęcić Rosję i Ukrainę Twojemu Niepokalanemu Sercu. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację – tak jak powiedziałaś nam w Fatimie – w czasie wyznaczonym przez Boga, Rosja się nawróci, a ludzkości zostanie podarowana epoka pokoju. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację przybliży się triumf Twojego Niepokalanego Serca, a Kościół zostanie autentycznie odnowiony w chwale czystości wiary katolickiej, świętości liturgii i świętości chrześcijańskiego życia.

Królowo Różańca Świętego i nasza najdroższa Matko, zwróć swoje miłosierne oczy na papieża, biskupów i każdego z nas i wysłuchaj łaskawie naszej gorliwej i ufnej modlitwy. Amen.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!