Polska Wiadomości

W Warszawie pojawiły się billboardy z hasłem „Jedziesz do Lidla? Szkoda zdrowia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl w Warszawie pojawiły się billboardy z hasłem „Jedziesz do Lidla? Szkoda zdrowia”. Lidl Polska uważa, że to czyn nieuczciwej konkurencji, prowadzi w tej sprawie „odpowiednie działania wyjaśniające” i zapewnia, że w czasie epidemii dba o bezpieczeństwo swoich pracowników. Podziel się komentarze 13 W weekend na nośnikach outdoorowych w Warszawie pojawiły się plakaty ze sloganem „Jedziesz do Lidla? Szkoda zdrowia” i tagiem „#zostanwdomu”, znanym od pierwszej fali epidemii, kiedy zachęcano do izolacji społecznej. Tłem jest niebieska grafika z wizualizacją wirusów. Nie wiadomo dokładnie, na ile takich plakatów umieszczono w Warszawie. W weekend w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia nośnika przy ulicy Puławskiej. Nie ma przy nim oznaczenia, do której firmy należy.

Co na to Lidl Polska? – Chcielibyśmy poinformować, iż bezpieczeństwo klientów oraz pracowników jest naszym najwyższym priorytetem i stale w naszej komunikacji społecznej propagujemy zachowanie najdalej idących standardów sanitarnych – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w firmie. – Niestety spotykamy się także z nietrafionymi działaniami komunikacyjnymi, które równocześnie stanowią czyn nieuczciwej konkurencji – podkreśliła. – Sprawa jest nam znana. Aktualnie podejmujemy odpowiednie działania wyjaśniające – zaznaczyła. Dyskonty wygrywają walkę o polskiego klienta. Liderami Biedronka i Lidl W oświadczeniu wyliczyła zapewniła, że Lidl Polska od wybuchu epidemii wprowadził „wiele zabezpieczeń mających na celu zapewnienie ochrony pracowników oraz klientów, często reagując z dnia na dzień”.

– W ten sposób sprawiamy, że osoby przebywające w naszych obiektach czują się bezpiecznie. Przyjęte przez nas standardy sanitarne są znacznie dalej idące, aniżeli wymogi wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów prawa – dodała. Szefowa komunikacji w firmie podkreśliła, że te standardy zostały potwierdzone w kontroli zleconej niezależnej jednostce certyfikującej TÜV Rheinland. – W efekcie kontroli części sklepów Lidl potwierdzono, że nasze obiekty spełniają najwyższe standardy w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Ponadto otrzymaliśmy Certyfikat Bezpiecznej Firmy, który jest potwierdzony przez współpracujący ze Szpitalem Św. Wojciecha zespół ekspertów z dziedziny epidemiologii. Przeprowadzony audyt potwierdził, że procedury Lidl Polska oraz działania anty-COVID19, są zgodne z wiedzą medyczną, rekomendacjami i wytycznymi WHO, GIS oraz Ministerstwa Zdrowia – wyliczyła Robaszkiewicz. – Za ogromne zaangażowanie dziękujemy wszystkim naszym pracownikom – dodała.

Lidl promuje się jako pracodawca Do Lidl Polska należy ponad 700 dyskontów oraz działający od prawie dwóch lat sklep internetowy z produktami odzieżowymi i przemysłowymi. W drugiej połowie lutego br. firma zaczęła kampanię pod hasłem „Praca na lata”, w której promuje się jako pracodawca. Lidl jest największym marketerem w branży handlowej, w ub.r. jego cennikowe wydatki reklamowe (bez internetu) wyniosły 844,54 mln zł, o 1,4 proc. mniej niż ro wcześniej (według danych Kantar Media).

Co wy na to?

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!