Felietony

W ustawicznej walce o dobre imię Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ustawicznej walce o dobre imię Polski i ukazanie prawdziwej historii kraju nie wystarczą piękne mowy, lecz konkretne działania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, portal Magna Polonia od kilku miesięcy prowadzi projekt, mający na celu dokonywanie tłumaczeń tekstów historycznych na języki obce i ich udostępnianie dla obcojęzycznej opinii publicznej.

W ostatnim czasie, dzięki pozytywnemu odbiorowi naszego apelu o wsparcie, udało się rozwinąć w szerszym zakresie tłumaczenie tekstów na języki angielski i francuski. Dodatkowo pojawił się pierwszy tekst w języku koreańskim. Zdając sobie jednak sprawę, że wiele potencjalnych odbiorców, zamiast szukania tekstów pisanych, swój wolny czas spędza na popularnych serwisach muzycznych, rozpoczęliśmy dodawanie tekstów do utworów muzycznych zaprzyjaźnionych artystów, poruszających tematykę historyczną. W rocznicę zbrodni dokonanej przez neonazistów z ugrupowań Prawego Sektora na rosyjskojęzycznych mieszkańcach Odessy w 2014 pojawiło się na portalu Magna Polonia nagranie poznańskiego wykonawcy Evtisapt: Liberta per gliliones z tłumaczeniem na język angielski.

Utwór przybliża prawdziwy obraz relacji polsko-ukraińskich, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania strony ukraińskiej, która nie tylko nie szanuje polskiej tradycji, lecz ukrywając się pod płaszczykiem przyjaciela, nie pozwala przeprowadzić należnego każdemu człowiekowi godnego pochówku Polaków pomordowanych przez gloryfikowane obecnie na Ukrainie, kolaborujące z niemieckimi nazistami organizacje OUN-UPA, SS Galizien.

O tym jak bardzo niepoprawnie polityczne jest przybliżanie prawdziwej historii gloryfikowanych obecnie na Ukrainie organizacji nazistowskich świadczy fakt, że youtube stwierdził, że film jest nieodpowiedni i nie można na nim zarabiać. Przykład ten jasno ukazuje, że w Polsce nadal nie wolno mówić otwarcie o prawdziwych wydarzeniach, jeśli nie wpisują się w medialny bełkot.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim za wszelką pomoc przy naszym projekcie. Jeśli chcą Państwo wesprzeć działania mające na celu przybliżanie niewygodnej, ale prawdziwej historii Polski, nie wpisującej się w narzucony polityczny przekaz medialny, zapraszamy do udostępnienia i wsparcia pod poniższym linkiem:

https://zrzutka.pl/xzwdb3

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!