Świat Wiadomości

W USA uczniowie niszczą książki białych autorów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal nczas.com rasizm wobec białych jest coraz silniejszy w USA. W niektórych szkołach uczniowie bawią się w „dekolonizację” i wyrzucają dzieła niepoprawne politycznie do koszy na śmieci.

Lewicowy fanatyzm jest coraz powszechniejszych w Stanach Zjednoczonych. Coraz szersze kręgi zatacza również Cancel Culture czyli usuwanie z przestrzeni publicznej niepoprawnych politycznie osób i wymazywanie całego ich dorobku.

Trudno nie mieć tu skojarzeń ze znanymi z historii, ale również z obecnych czasów, reżimami socjalistycznymi jak ZSRR czy Korea Północna. Tam również udaje się, że osoby niewygodne nigdy nie istniały.

Elementem Cancel Culture jest rasizm wobec białych. W wielu szkołach praktykuje się tzw. dekolonizację, czyli wyrzucanie z programów nauczania zdarzeń i osób, które mogą być źle odebrane przez jakiekolwiek mniejszości.

W Internecie popularność zdobywa nagranie, na którym uczniowie, najprawdopodobniej z Pensylwanii, niszczą i wyrzucają na śmieci niepoprawne politycznie książki napisane przez białych aktorów.

Niszczenie książek również budzi skojarzenia z reżimami totalitarnymi…

Historia się powtarza.

Źródło: nczas.com, zdj. ilustr.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!