Świat Wiadomości

Novak Djokovic jednak nie ulegnie szantażowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl najwyżej uplasowany obecnie w światowym rankingu tenisista Novak Djokovic woli zrezygnować z występów w turniejach wielkoszlemowych niż przyjmować zastrzyki przeciwko covid-19. „To cena, którą jestem w stanie zapłacić” – stwierdził.

Serb, któremu australijskie władze państwowe odmówiły niedawno możliwości występu na jednym z czterech najważniejszych turniejów w sezonie, rozmawiał ze stacją BBC. Jest świadomy, że odmowa zaszczepienia uniemożliwi mu również udział w wielu innych imprezach.

Podczas Australian Open na absencji Djokovica skorzystał Hiszpan Rafael Nadal. Wygrał swój 21. wielkoszlemowy tytuł i został pod tym względem światowym rekordzistą.

„Zawodnik z Belgradu przyznał, że poświęcił ten rekord na rzecz wolności wyboru. – Nie jestem antyszczepionkowcem. Jako dziecko byłem szczepiony, ale teraz wolność wyboru stawiam wyżej” – powiedział, cytowany przez portal radia RMF.

34-letni Novak po raz ostatni wystąpił na korcie w listopadzie ubiegłego roku, w Turynie. Ponownie zagrać ma już podczas przyszłotygodniowego turnieju w Dubaju.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!