Świat Wiadomości

W USA piorun uderzył prosto w mural przedstawiający George’a Floyda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal emdianarodwoe.com w miejscowości Toledo w stanie Ohio doszło do zdumiewającego zdarzenia. Podczas burzy jeden z piorunów trafił w mural poświęcony osobie George’a Floyda, doprowadzając do jego całkowitego zniszczenia. Mural z podobizną przestępcy powinien pozwać białego pioruna o rasizm?

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w Toledo w stanie Ohio. Około godziny 16:30 piorun uderzył w mural z wizerunkiem Floyda. Zniszczona została centralna jego część, na której znajdowała się podobizna przestępcy doprowadzając do częściowego zniszczenia elewacji budynku. Przybyła na miejsce policja otoczyła teren specjalną taśmą.

Mural poświęcony idolowi amerykańskiej lewicy i ruchu Black Lives Matter powstał w lipcu zeszłego roku. To właśnie przed nim postępowi mieszkańcy Toledo organizowali wszelkie wydarzenia upamiętniające Floyda.

Miejscowa lewica nie ukrywa swojej rozpaczy z powodu zniszczenia muralu. Naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiły wyjść władze Toledo, które zapowiedziały, iż zapewnią stosowną pomoc przy stworzeniu nowego graffiti poświęconego osobie George’a Floyda.

Niektórzy internauci żartobliwie doszukują się boskiej ingerencji we wtorkowym wydarzeniu. Inni z kolei nazywają go “polskim, ksenofobicznym piorunem” lub “rasistowską burzą”.

Przypadków nie ma…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!