Wiadomości

Kopacz: Będzie trzeba zmienić konstytucję, albo wyjść z UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Są tylko dwa wyjścia: albo zmienić polską konstytucję, albo wyjść z Unii Europejskiej – twierdzi Ewa Kopacz pytana, co się stanie, jeżeli TK uzna, że prawo polskie ma wyższość nad unijnym.

Była premier Ewa Kopacz była gościem Moniki Olejnik w TVN24. Podczas programu poruszono m.in. kwestię orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. sporu kompetencyjnego. Przypomnijmy, że do godz. 13 w czwartek Trybunał Konstytucyjny odroczył rozpatrywanie wniosku premiera w sprawie zbadania zasady wyższości prawa unijnego nad prawem krajowym.

– Gdyby Trybunał Konstytucyjny orzekł wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym, okazałoby się, że są tylko dwa wyjścia: zmienić polską konstytucję i dostosować ją do prawa europejskiego – co jest, wiemy, niemożliwe – albo po prostu wyjść z Unii Europejskiej – mówi była premier w rozmowie z Moniką Olejnik.

Kopacz przekonuje, że sytuacja Polski drastycznie zmieniła się w UE i nawet jej koledzy z PE, którzy na początku tej kadencji pytali jeszcze, „co u was?”, to dziś mówią podobno: nawet nie pytamy, co w Polsce, bo widzimy, czytamy i jesteśmy przerażeni. Jej zdaniem polexit jest prawdziwym celem polityków PiS.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!