Świat Wiadomości

W USA opublikowano raport, wedle którego 70 % mężczyzn chorych na HIV to homoseksualiści

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wbrew często powtarzanym twierdzeniom liberalnych mediów, że „każdy może zachorować na AIDS”, dane z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w USA pokazują, że 70 proc. nowych zakażeń wirusem HIV dotyczy homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn.

Według strony CDC Fast Facts, w 2014 roku (najnowsze pełne dane) „geje i biseksualni mężczyźni stanowili około 2 proc. populacji USA, ale wśród nich odnotowano aż 70 proc. nowych zakażeń wirusem HIV”.

70 proc. to 26,2 tys. przypadków zakażenia wirusem HIV w 2014 roku. Wirus prowadzi do choroby – AIDS.

Pod koniec 2014 roku „szacuje się, że z HIV żyło 615, 4 tys. homoseksualistów i biseksualistów, z czego 17,3 proc. nie wiedziało o tym, że są zarażeni”. W tym samym roku z powodu zakażenia wirusem HIV zmarło 6110 mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych.

Chociaż można zarażać się HIV np. poprzez dzielenie się igłami wykorzystywanymi do wstrzykiwania dożylnie narkotyków, to w 2016 roku tego typu zakażenia stanowiły 9 proc. nowych zakażeń wirusem HIV. CDC zauważa, że najwyższe ryzyko zakażenia dotyczy homoseksualnych mężczyzn uprawiających seks analny.

„Seks analny jest najbardziej ryzykownym rodzajem seksu jeśli chodzi o zarażenia się HIV” – stwierdza CDC. Amerykańska agenda rządowa dodała, że „geje i biseksualni mężczyźni są również bardziej narażeni na inne choroby przenoszone drogą płciową (STD), takie jak kiła, rzeżączka i chlamydia”.

Na walkę z HIV rząd USA przeznacza już ponad 26 miliardów dolarów rocznie.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!