Wiadomości

W totalitarnej Szwecji za napisanie prawdy starsza kobieta stanie przed sądem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

71-letnia Szwedka z Borås została oskarżona przez prokuraturę po tym jak napisała na Facebooku komentarz o „brodatych 30-letnich dzieciach” w odniesieniu do imigrantów – pisze portal ndie.pl.

8 czerwca 2016 r., partia Szwedzkich Demokratów udostępniła na Facebooku artykuł na temat kryzysu imigracyjnego. Post został później skomentowany przez 71-letnią kobietę.

„Oni nie mają żadnych problemów z dotykiem, ponieważ gwałcą każdą kobietę którą widzą, biją etc. To my jesteśmy dotknięci inicjowaniem dotyku przez te 30-letnie brodate dzieci.” – napisała starsza kobieta.

Prokurator Martin Svensson uważa, że ​​wypowiedź jest na tyle poważna, że nie powinna być postrzegana jako drobne przestępstwo. Zdaniem prokuratora, 71-latka dopuściła się mowy nienawiści w stosunku do grupy etnicznej – informuje telewizja SVT.

W pozwie złożonym w Sądzie Rejonowym w Borås można przeczytać, że kobieta „wyraziła lekceważący pogląd na temat imigrantów z aluzją do koloru skóry, pochodzenia etnicznego lub wyznania”.

Jeśli sąd przychyli się do oskarżeń prokuratora o mowie nienawiści w stosunku do grupy etnicznej, kobiecie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy przestępstwo zostanie uznane za ciężkie, kara wzrasta do maksymalnie 4 lat pozbawienia wolności.

/ndie.pl, svt.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!