Wiadomości

W tle dzisiejszych zatrzymań w sprawie dot. Józefa Piniora – turecki biznesmen i legalizowanie imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl dotarł do nowych, szokujących informacji dotyczących dzisiejszych zatrzymań Centralnego Biura Antykorupcyjnego, związanych ze sprawą Józefa Piniora, byłego senatora PO oraz jego asystenta Jarosława W. Z naszych ustaleń wynika, że jednym z dzisiejszych zatrzymanych to polski biznesmen o tureckim pochodzeniu, który miał wręczać łapówki asystentowi Piniora w zamian za pomoc w legalizowaniu pobytu cudzoziemców w Polsce.

Wspólny deal Jarosława W. z Z Ali D. trwał od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku. Jarosław W. przekonywał, że jego koneksje, których gwarantem jest Józef Pinior mogą pomóc biznesmenowi w ściąganiu do Polski cudzoziemców oraz legalizowanie ich pobytu na terenie kraju. Jarosław W. mógł też pośredniczyć w kontaktach z urzędnikami. W zamian otrzymywać miał pieniądze.

Kolejnym dziś zatrzymanym na polecenie prokuratury to Szymon S., przedsiębiorca z Gliwic, który za pośrednictwem innej osoby złożył obietnice przekazania Jarosławowi W. łapówki o wysokości 10 tysięcy złotych. Za co? Powód jest wyjątkowo bulwersujący i wskazuje, że koneksje osób z otoczenia Józefa Piniora sięgały nawet do wymiaru sprawiedliwości. Szymonowi S. zależało na korzystnych decyzjach procesowych w sprawie prowadzonej przez byłą Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu. Sprawa dotyczyła wyjątkowo szokującego procederu wpływania na decyzje procesowe śledczych.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!