Świat Wiadomości

W taki sposób izraelscy żołnierze traktują Palestyńczyków (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatnio w internecie pojawiło się nagranie pokazujące, jak grupa izraelskich żołnierzy chwyta 8-letniego palestyńskiego chłopca i ciągnie go od domu do domu. Sufian Abu Hitah został złapany przez żołnierzy (miało ich być od 8 do 18), którzy podejrzewali go o to, że razem z kolegami rzucał w ich bazę kamieniami.

Chłopiec został zmuszony do przejścia na bosaka po kamienistej ścieżce, a żołnierze nie reagowali na jego płacz i prośby. Chodzili z nim od domu do domu i domagali się, aby wskazał im inne dzieci, które również rzucały kamieniami.

Matki Sufiana twierdziła z kolei, że chłopiec po prostu wyszedł szukać swojej zabawki, mimo ostrzeżeń i zakazów mamy. Kobieta wiedziała, że w okolicy jest dużo żołnierzy, więc zabroniła dziecku wychodzić. Sufian nie posłuchał i wpadł w ich ręce, którzy akurat szukali dzieci odpowiedzialnych za “atak” na ich bazę.

Pod koniec filmu widać, jak grupa palestyńskich kobiet próbuje ochronić chłopca i stara się odciągnąć go od żołnierzy. Zwykło się mawiać, że Izrael jest bastionem cywilizacji zachodniej na Bliskim Wschodzie. Poniższe nagranie raczej podważą ową tezę.

Źródło: tygodniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!