Świat Wiadomości Wiara

Mufti Arabii Saudyjskiej chce zburzenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielki mufti Arabii Saudyjskiej szejk Abdul Aziz bin Abdullah będący głównym autorytetem religijnym królestwa po raz kolejny wezwał do wyburzenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim. Jak twierdzi wymaga tego prawo islamu.

Abdullah, który pełni obowiązki najwyższego urzędnika religijnego w państwie powoływany jest przez sunnickie władze Arabii Saudyjskiej – sojusznika Wielkiej Brytanii i USA – zasiada także jako przewodniczący w Radzie Najwyższej Ulema (muzułmańskich uczonych) oraz w Stałym Komitecie Badań Naukowych i Wydawania Fatw.

Deputowany z Kuwejtu Osama Al-Munawer ogłosił, że zamierza wnieść projekt ustawy wzywającej do likwidacji wszystkich kościołów na terenie  kraju, o czym informuje Arabian Businesses News.

Z kolei chrześcijański magazyn „Catholic Herald” zwraca uwagę, że żaden katolicki duchowny nigdy nie wzywał do niszczenia meczetów w jakimkolwiek miejscu na świecie. Co więcej, Kościół katolicki z uznaniem wypowiada się o islamie i muzułmanach w dokumencie Soboru Watykańskiego II – „Nostra aetate”.

W Arabii Saudyjskiej kult wiary innej niż islam jest zakazany. Kościoły nieoficjalnie mieszczą się w niektórych ambasadach. Istnieje jednak kilka świątyń chrześcijańskich w krajach Zatoki Perskiej. Uczęszczają do nich imigranci zarobkowi z Filipin i Indii.

Watykan nie ma stosunków dyplomatycznych z Królestwem Arabii Saudyjskiej.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!