Wiadomości

W Szwecji na terenie jednostki wojskowej doszło do kradzieży dwóch pojazdów opancerzonych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Szwecji doszło do kradzieży dwóch pojazdów opancerzonych klasy MRAP z terenu jednostki wojskowej. Jeden z nich został już odnaleziony, poszukiwania drugiego trwają. Na razie szersze okoliczności sprawy są nieznane – informuje portal Defence24.pl.

Jak poinformowały w komunikacie szwedzkie siły zbrojne, w nocy z 4 na 5 lutego doszło do kradzieży dwóch pojazdów opancerzonych Terrängbil 16 „Galten” (lokalne oznaczenie RG-32M) z wojskowego magazynu należącego do pułku łączności i dowodzenia w rejonie miasta Enköping, położonego około 65 km na północny zachód od Sztokholmu. Jeden z nich został odnaleziony w czwartek rano.

Poszukiwania drugiego trwają, z udziałem policji, ale i wojska. W stan podwyższonej gotowości postawiono wszystkie służby, wzmocniono też ochronę samej jednostki. Serwis SVT.se podaje, że pojazd został skradziony z chronionego terenu, który teoretycznie powinien być zabezpieczony przed dostępem osób z zewnątrz.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez służby. Wiadomo, że jednostka zorientowała się o kradzieży w środę nad ranem, kilka godzin po samym zdarzeniu. W pojeździe nie było broni ani amunicji. Wóz ukradziono z magazynu pułku dowodzenia i kontroli, a więc jednostki odpowiedzialnej m.in. za zapewnienie łączności pomiędzy różnymi rodzajami sił zbrojnych, a także prowadzenie rozpoznania i walki elektronicznej i operacji psychologicznych.

Więcej:
https://www.defence24.pl/wojskowe-pojazdy-opancerzone-ukradzione-w-szwecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!