Wiadomości

W Szwecji młodzi muzułmanie czwarty dzień walczą z policją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od czwartku w Szwecji trwają zamieszki w reakcji na spalenie Koranu przez Rasmusa Paludana z duńskiej antymuzułmańskiej partii Stram Kurs (Twarda Linia). W mieście Norrköping, na południu kraju, w niedzielę trzy osoby zostały postrzelone przez policję.

Jak informuje szwedzka policja, w Norrköping funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze w kierunku grupy młodych ludzi, którzy rzucali w nich kamieniami oraz wzniecali pożary. W wyniku tego trzech mężczyzn zostało trafionych rykoszetem. Dwóch z nich ma lekkie obrażenia. Lokalne media informowały, że młodzi muzułmanie wznieśli barykady i podpalali samochody. Policja podała, że zatrzymanych zostało 13 osób. Również w Linköping policjanci zostali zaatakowani dziś kamieniami przez tłum na południu Szwecji.

Paludan przybył do Szwecji w czwartek. W mieście Jönköping dokonał spalenia Koranu oraz zapowiedział podobne akcje w imigranckich dzielnicach w Linköping, Norrköping, Sztokholmie oraz w Landskronie, co wywołało protesty tamtejszych muzułmanów.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!