Europa Wiadomości

W Szwecji będąc chrześcijaninem nie dostanie się azylu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aiden Strandsson jest irańską aktorką, która ubiega się o azyl w Szwecji, ponieważ obawia się deportacji. W Iranie, z którego uciekła, grozić jej mogą obecnie gwałt, tortury, a nawet śmierć. To jednak nie wzrusza szwedzkich urzędników: „To nie nasz problem, że zostałaś chrześcijanką” – usłyszała, kiedy po raz kolejny odrzucono jej wniosek o azyl.

“Powiedziano mi, że to moje życie i to nie jest ich problem. Skoro zdecydowałam się zostać chrześcijanką, to to jest mój problem” – mówiła Christian Broadcasting Network Aideen Strandsson.

Strandsson przebywa w Szwecji od 2014 roku. Dwukrotnie już odmówiono jej azylu. “To naprawdę niebezpieczne dla mnie i nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Jestem naprawdę w niebezpieczeństwie”.

Kobieta nawróciła się jeszcze w Iranie:  “Czytałem Biblię. Jezus tam mówił o pokoju, miłości, życzliwości i już wtedy w moim sercu stałam się chrześcijanką. A potem Jezus przyszedł do mnie we śnie”.

Szwedzkie władze są nie wzruszone. Podobnie jak szwedzki sąd, który także wydał niepomyślny dla Strandsson wyrok.

Szwedzki adwokat Gabriel Donner podkreślił z kolei, że to barbarzyństwo. „W Szwecji przecież doskonale wiadomo, co dzieje się w irańskich więzieniach. Tortury i gwałty są tam powszechne. Jak można narażać kogoś na takie ryzyko?”.

Źródło: malydziennik.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!