Wiadomości

W Szwecji aresztowano muzułmańskiego imigranta, który zgwałcił 10-letnią dziewczynkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, w zeszłym tygodniu w Malmö została zgwałcona 10-letnia dziewczynka. Szwedzka policja dopadła sprawcę; okazał się nim 30-letni imigrant z Libii.

Policja początkowo nie chciała ujawnić, co naprawdę się stało, ale w końcu przyznała, że doszło do gwałtu na dziecku. Mohammed, który okazał się sprawcą tego czynu, urodził się w 1988 roku. Jest obywatelem Libii i został zatrzymany, a następnie aresztowany we wtorek.

Prokurator, wnioskując o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztowania, stwierdził, że istnieje ryzyko, iż sprawca ponownie dopuści się przestępstwa.

Według Kvällsposten, człowiek ten był już wcześniej podejrzewany o dwa inne przypadki przestępstw na tle seksualnym, w tym molestowania 14-letniej dziewczynki. Miał on nadto przy popełnianiu jednego z przestępstw mieć przy sobie nóż. W obu przypadkach został jednak zwolniony wkrótce po zatrzymaniu. Niezależnie od tego ciąży na nim wyrok za napad i stosowanie przemocy.

Nyheter Idag twierdzi, że imigrant przybył do Szwecji w 2009 roku i nie jest jasne, dlaczego nie został on dotąd wydalony. Według Sydsvenskan, przyznał się on do zgwałcenia 10-letniej dziewczynki w Malmö i teraz ma zostać poddany badaniu psychicznemu.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!