Wiadomości

W Arabii Saudyjskiej stracono kobietę, która w samoobronie zabiła mężczyznę, który chciał ją zgwałcić

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek w Arabii Saudyjskiej stracono skazaną na karę śmierci indonezyjską pokojówkę, która zabiła mężczyznę, który próbował ją zgwałcić – donosi Jakarta Post.

Według gazety „Jakarta Post”, w Indonezji zapanowało oburzenie na wieść o straceniu w Arabii Saudyjskiej obywatelki Indonezji, o czym władze w Rijadzie nie raczyły nawet wcześniej uprzedzić władz w Dżakarcie.

Tuti Tursilawati broniła się przed mężczyzną, który usiłował ją zgwałcić. Za to skazana została na karę śmierci. Egzekucję wykonano w poniedziałek.

– Egzekucja Tuti została przeprowadzona bez uprzedniego powiadomienia nas. Wezwałem saudyjskiego ambasadora w Dżakarcie, aby spotkał się ze mną na Bali – oświadczył w środę indonezyjski minister spraw zagranicznych Retno Marsudi.

Prezydent Indonezji Joko Widodo powiedział w środę, że złożył protest na ręce ministra spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej Adela al-Jubeira i zażądał od niego wyjaśnień, dlaczego Indonezja nie została powiadomiona, że ​​Tuti Tursilawati ma zostać w poniedziałek stracona.

Lalu Muhammad Iqbal z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indonezji powiedział dziennikarzom, że to, co zrobiła Arabia Saudyjska, było „żałosne”.

„Egzekucja Tuti Tursilawati odbyła się bez powiadomienia naszych przedstawicieli, zarówno w Rijadzie, jak i Dżuddzie” – powiedział na konferencji prasowej.

Po zabiciu ojca swojego pracodawcy Tuti próbowała uciec, ale została pochwycona i zgwałcona przez dziewięciu Saudyjczyków. Dopiero potem policja zabrała ją do aresztu.

/almasdarnews.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!