Europa Wiadomości

W Szwajcarii krytyka homoseksualizmu będzie karana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwajcarska Rada Narodowa (niższa izba parlamentu) zdecydowaną większością przegłosowała prawo, które zakłada kary za krytykę środowisk LGBT. Teraz, te skandaliczne przepisy najprawdopodobniej zostaną przegłosowane w Radzie Kantonów.

Nowe przepisy mają zakazać zachowań takich jak „homofobia”, „transfobia” czy też dyskryminacja ze względu na orientację seksualną. Kary za krytykę będą bardzo surowe i w grę w chodzi nawet pozbawienie wolności. Rada Narodowa przegłosowała tę legislację przytłaczającą, wynoszącą 116:60 głosów większością.

Kodeks Karny w Szwajcarii zakłada kary za „podżeganie do nienawiści wobec osoby albo danej grupy na podstawie ich przynależności etnicznej, rasowej czy wyznawanej religii grozi do trzech lat pozbawienia wolności”. Najnowsze zmiany w prawie przewidują dopisanie do powyższej listy „orientacji seksualnej” oraz „tożsamości płciowej”.

Zdaniem inicjatora nowych przepisów Mathiasa Reynarda „homofobia to nie pogląd (…) to zbrodnia. Jeden na pięciu homoseksualistów popełnia samobójstwo, połowa poniżej 20 roku życia. To zwycięstwo dało jasny sygnał”. Według niego, tragedie homoseksualistów mają być powodowane „homofobią”, a nie problemami psychicznymi czy z własną tożsamością.

Z kolei radny Yves Nidegger, który był przeciwko tej ustawie, zwraca uwagę na jej nieścisłości. Według niego, sformułowania występujące w jej tekście są „problematyczne i niedefiniowalne”. Polityk ironicznie pytał, czy dewiacje takie jak zoofilia, nekrofilia, pedofilia biseksualność czy fetyszyzm nie są „orientacjami seksualnymi” i czy nie powinny podlegać ochronie.

Sam Mathias Reynard nie ukrywa, że ma nadzieję, że owe przepisy będą prowadzić do legalizacji homozwiązków. Głosowanie w radzie Kantonów będzie mieć miejsce w grudniu, a do wprowadzenia nowych, skrajnie ideologicznych rozwiązań Szwajcarię namiawiały ONZ oraz instytucje unijne.

Co wy na to?

Źródło: dzienniknarodowy.pl/pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!