Polska Wiadomości

W szkole w Brześciu Kujawskim doszło do strzelaniny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl były uczeń wkroczył do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim i zaczął strzelać. W wyniku jego działań dwie osoby zostały ranne: pracownik szkoły i uczennica. Policja poinformowała, że ich obrażenia nie są poważne, a 18-letni napastnik jest w rękach funkcjonariuszy. Uczniowie i pracownicy placówki zostali ewakuowani.

– W związku ze zdarzeniem w Brześciu Kujawskim informujemy, że sytuacja jest w pełni opanowana. Obrażenia u pracownika szkoły i uczennicy nie zagrażają ich życiu – natychmiast została udzielona pomoc. 18-letni mężczyzna został szybko zatrzymany, ustalamy motywy jego działania – informuje policja.

Portal ddwloclawek.pl informuje, że ranną dziewczynkę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna również trafił do szpitala.

– Nie ma żadnych informacji poza tym, że doszło do zdarzenia, które wstępnie można określić jako atak terrorystyczny – informuje sekretarz gminy Brześć Kujawski Leszek Ołdyński. Trwa posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem lokalnych władz, policji i innych służb. Na miejsce udał się wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Polsatnews.pl informuje, że napastnik był już karany za dokonanie napaści z nożem w ręku.

Jak myślicie? Co mogło być powodem tego ataku? Piszcie w komentarzach.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!