Wiadomości

W Świdnicy zatrzymano sprawców napadów na stacje paliw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napady rabunkowe z użyciem niebezpiecznego narzędzia na stacje paliw. Sprawcy zastraszali obsługę przedmiotem przypominającym broń oraz nożem. Podejrzani usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zatrzymania podejrzanych o napady doszło po tym, jak we wrześniu 2018 roku dyżurny komendy Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie jednej z stacji paliw w Strzegomiu, tuż przed jej zamknięciem doszło do napadu. Skierowani na miejsce przestępstwa policjanci ustalili, że dwaj zamaskowani sprawcy weszli do budynku stacji. Napastnicy posługując się przedmiotem przypominającym broń oraz nożem sterroryzowali obecnego na terenie obiektu pracownika obsługi, po czym ukradli z kasy pieniądze w kwocie 2,8 tys. złotych. Po napadzie uciekli z miejsca zdarzenia.

Bazując na skąpej ilości informacji o sprawcach, funkcjonariusze rozpoczęli szeroko zakrojone działania operacyjne. Bardzo dokładnie sprawdzali każdą uzyskaną informację, która mogła przyczynić się do ustalenia napastników. Gromadzony materiał i jego szczegółowa analiza doprowadziła do wytypowania osób mogących mieć związek z przestępstwem. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenie.

4 października br. funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku 23 i 24 lata.

Na podstawie zebranego materiału, policjanci pracujący nad tą sprawą, udowodnili podejrzanym także o usiłowanie dokonania rozboju na pracowniku innej stacji paliw, położonej w powiecie jaworskim. W tym przypadku sprawcy również posłużyli się pod czas próby napadu przedmiotem przypominającym broń.

5 października mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KPP w Świdnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!