Wiadomości

W Stanach Zjednoczonych przywrócono stosowanie kary śmierci przez federalny wymiar sprawiedliwości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości przywróciło dziś po 16 latach możliwość stosowania przez federalny wymiar sprawiedliwości kary śmierci i od razu zaplanowało egzekucje dla pięciu więźniów federalnych – informuje portal niezalezna.pl.

„Kongres wyraźnie zezwolił na karę śmierci na mocy ustawy przyjętej przez przedstawicieli narodu w obu izbach Kongresu i podpisanej przez prezydenta” – poinformował w oświadczeniu prokurator generalny William Barr. „Ministerstwo sprawiedliwości przestrzega rządów prawa”” – podkreślił Barr, wskazując, że resort opowiada się za wykonywaniem wyroków zasądzonych przez wymiar sprawiedliwości. „Jesteśmy to winni ofiarom i ich rodzinom” – zaznaczył prokurator.

Resort sprawiedliwości poinformował, że zaplanował egzekucje pięciu więźniów federalnych, którzy zostali skazani za najcięższe morderstwa i zbrodnie seksualne. Wszyscy ci skazańcy zostaną straceni poprzez wstrzyknięcie jednej substancji chemicznej – pentobarbitalu w miejsce stosowanej wcześniej w egzekucjach federalnych mieszanki trzech substancji. Wyroki zostaną wykonane w grudniu br. i w styczniu 2020 r.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!