Wiadomości

W rzeczywistości (nie)alternatywnej Vala Foltyn dziękuje Grodzkiej i przedstawia program dla Krakowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydat / kandydatka na prezydenta Krakowa Vala Tomasz Foltyn (Volna Autonomia Lansu i Awangardy) zapowiadała, że będzie zmieniał / zmieniała rzeczywistość Krakowa.

– Wiem, że w polskim kontekście jestem bardzo awangardowa i w związku z tym często niezrozumiana. Z tego wynika czasem też konflikt a, a czasem nawet nienawiść. Dlaczego? Jeśli osoba queerowa (genderowo płynna), czyli tak jak ja jest w męskim ciele, ale czuje się kobietą, to jest to nowość w naszym kraju – mówiła kandydatka.

– Niewiele osób ma siłę i odwagę o tym mówić publicznie. A więc kiedy taka osoba próbuje osiągnąć wyższe stanowisko, mające coś wspólnego z władzą, to pojawia opór z drugiej strony. Ten opór ma swoje źródło w lęku i strachu, gdyż moja kandydatura kwestionuje normy społeczne, a jednocześnie otwarcie mówię o korupcji, nienawiści i potrzebie zmiany – podkreślił kandydat.

– Przyzwyczajenie do mojej dawnej tożsamości – cichej i taniej drag queen, która była kiedyś tożsamością dla innych osób do zaakceptowania, musi się zmienić. Ja wywróciłam to do góry nogami! Przestałam się bać! Po prostu się wyzwoliłam! – oznajmia Vala.

Przerażające jest to, że to się dzieje naprawdę, że nie zaczerpnięto tego z jakiejś kiepskiej komedii. Ten facet (?) naprawdę ubiega się o stanowisko prezydenta Krakowa, stoi za nim jakiś komitet wyborczy, ktoś podpisał się na listach poparcia…

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!