Wiadomości

W ramach rozwijania zdolności bojowych Bundeswehry, wojsko obsadzi ponownie osiem wcześniej opuszczonych obiektów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister Obrony Narodowej Niemiec Ursula von der Leyen, poinformowała, że w ramach rozwijania zdolności bojowych Bundeswehry, wojsko obsadzi ponownie osiem wcześniej opuszczonych obiektów o przeznaczeniu logistycznym – informuje portal Defence24.pl.

Szefowa niemieckiego resortu obrony nie doprecyzowała o które magazyny chodzi a jedynie, że będzie to 5 magazynów wyposażenia i 3 magazyny amunicji znajdujące się w pięciu różnych landach. Zmiany te, będą wymagać inwestycji w kwocie ok. 200 mln EUR oraz powołania do służby dodatkowych 600 żołnierzy.

Działania, które mają doprowadzić do ponownego wdrożenia wspomnianych obiektów do służby będą prowadzone w latach 2020 – 2031. Minister von der Leyen podkreśliła rolę inwestycji w modernizacji Bundeswehry.

– Więcej personelu i więcej wyposażenia będzie wymagać więcej infrastruktury – powiedziała szefowa niemieckiego MON. W nadchodzących latach oczekuje się, że niemieckie siły zbrojne zwiększą liczbę żołnierzy z obecnych 180 tys. do 203 tys. w 2025 r. Dodatkowe siły będą głównie wykorzystywane jako NATO Response Force, zapewniając bezpieczeństwo cybernetyczne i realizując inne projekty europejskie.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!