Europa Polska Wiadomości

W Radomsku odbył się zorganizowany przez ONR marsz przeciwko zatrudnianiu w Polsce Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Radomsko miastem narodowym”, „Chcemy repatrianta a nie imigranta”, „Młody Polak emigruje, Ukraińców szef przyjmuje” – z takimi okrzykami grupa około 50 członków ONR Radomsko przemaszerowała przez miasto w niedzielne popołudnie (19 listopada), protestując przeciwko zatrudnianiu przede wszystkim Ukraińców przez lokalnych przedsiębiorców.

„Radomsko wolne od rasizmu” – skandowali z kolei uczestnicy kontrmanifestacji, którzy w tym samym czasie, tyle że kilkadziesiąt metrów dalej, spotkali się, jak mówili spontanicznie, by zaprotestować przeciwko „mowie nienawiści”.
– Skierujemy do prezydenta miasta petycję z pytaniem, jak to się stało, że zgodził się manifestację, podczas której mowa nienawiści jest używana – mówił prowadzący kontrmanifestację Dawid Wawryka.

ONR przeszedł ulicami Radomska, a manifestacja zakończyła się przed radomszczańskim urzędem miasta.
– Jako Polacy, mieszkańcy województwa łódzkiego chcemy zgłosić swój sprzeciw wobec polityki proukraińskiej oraz wszystkich negatywnych przemian dla narodu polskiego, które się z nią łączą – odczytano m.in. na koniec manifestacji. – Od dłuższego czasu obserwujemy napływ obywateli Ukrainy do naszego kraju. Obserwujemy, jak ta masowa imigracja wpływa na polską niezależność, jak dewastuje polską gospodarkę, jak doprowadza do zubożenia naszych rodaków. Polska praca w polskich rękach.

Źródło: radomsko.naszemaisto.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!