Wiadomości

W Radomiu zmarł zarażony koronawirusem ratownik medyczny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł zarażony koronawirusem ratownik medyczny z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – poinformował w piątek prezydent Radomia Radosław Witkowski. To trzecia ofiara epidemii wśród pracowników medycznych w regionie radomskim.

„Dziś odszedł ratownik medyczny, kierowca Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Przegrał walkę z koronawirusem. Łączę się w bólu z rodziną i deklaruję, że nie pozostaną bez wsparcia” – napisał w piątek wieczorem na swoim oficjalnym koncie na portalu społecznościowym prezydent Radomia.

Informację o śmierci ratownika medycznego podała także rzeczniczka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Cieślak.

„Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci (…) ratownika medycznego i kierowcy w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – długoletniego, niezwykle oddanego pacjentom ratownika. Odszedł na wieczny dyżur. Z rodziną Zmarłego łączymy się w bólu” – przekazała Cieślak.

Wcześniej na portalu społecznościowym o śmierci 59-letniego ratownika medycznego poinformował na portalu społecznościowym jeden z jego kolegów.

Zmarły ratownik to trzecia ofiara COVID-19 wśród pracowników służby zdrowia w regionie radomskim. W połowie kwietnia zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, a kilka dni później 59-letnia pielęgniarka ze szpitala w Kozienicach.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!