Wiadomości

W Radomiu na COVID-19 zmarło dwóch księży seniorów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch kapłanów, mieszkających ostatnio w Domu Księży Seniorów w Radomiu, zmarło na COVID-19 w miejscowym szpitalu – przekazał kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski. Wcześniej na COVID-19 zmarł już jeden ksiądz z tego domu.

Jeden ze zmarłych księży miał 84 lata, a drugi 92 lata. Od około dwóch tygodni byli leczeni w szpitalu zakaźnym w Radomiu.

– W szpitalu przebywa jeszcze siedmiu innych zarażonych koronawirusem duchownych z Domu Księży Seniorów. Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia – powiedział kanclerz Kurii Biskupiej.

Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z księży mieszkających w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne.

Księża, u których wystąpiły objawy chorobowe, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Pięciu kapłanów z pozytywnym wynikiem, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu – odbywają kwarantannę w swoich pokojach. Jeden z księży, w wieku 75 lat, zmarł 5 lipca.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Placówka ma m.in. oddzielne wejście i kuchnię.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!