Wiadomości

W Poznaniu zwolennicy aborcji też zaatakowali dziennikarza!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Reporter Radia Poznań został zaatakowany podczas wczorajszego protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Grupa mężczyzn związanych z anarchistyczną grupą Freedom Fighters uniemożliwiła pracę dziennikarzowi. To kolejny taki przypadek. Podczas środowych protestów w Warszawie, zwolennicy aborcji napadli na ekipę Mediów Narodowych.

„Grupa Freedom Fighters, która zaatakowała naszego reportera, związana jest ze skłotem Rozbrat, gdzie trenują sztuki walki. Podczas ataku nikt z tłumu nie zareagował na agresywne zachowania mężczyzn” — czytamy na stronie Radia Poznań.

„Zostałem dziś zaatakowany na demonstracji Strajku Kobiet. Byłem popychany, szarpany, kiedy próbowałem się wycofywać, to podstawiano mi nogi. Byłem w pracy. Wykonywałem obowiązki związane z pracą dziennikarza. “Wojna” Strajku Kobiet nabiera nowego kształtu…” – czytamy w opublikowanym dziś w nocy wpisie dziennikarza na Facebooku.

„Chłopaczki z Rozbratu czują się na tyle pewnie, że pozwalają sobie na fizyczną napaść na dziennikarza. Dowiedziałem się też, że jestem szumowiną i szmalcownikiem, pracownikiem reżimowego radia. W pewnym momencie wytrącono mi z ręki telefon, co spowodowało, że przestał nagrywać, i próbowano mnie przewrócić. Antifa jak zwykle silna w 10 na 1” – dodaje.

„Wczoraj zaatakowano w Warszawie dziennikarkę Mediów Narodowych. Dziś w Poznaniu mnie. Ktoś się tam opamięta? To są te ślady, do których zostawiania namawiała Marta Lempart?” –zastanawia się Hubert Jach.

Swoją pomoc w tej sprawie zadeklarował wiceprezes Ordo Iuris mecenas Tymoteusz Zych. “Oczywiście, udzielimy wsparcia w tej sprawie. Tylko stanowcza reakcja prawna może zatrzymać spiralę agresji” – napisał na Twitterze.

/wpolityce.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!