Polska Wiadomości

W Poznaniu miejski autobus jechał pod prąd wskutek pomyłki kierowcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal tenpoznan.pl w środę, 14 lipca, pasażerowie autobusu linii nr 178 przeżyli chwilę grozy, gdy pojazd wjechał w ulicę Lechicką pod prąd. Jak się okazało – kierująca pomyliła trasę.

Zmiany ruchu na Lechickiej, z powodu budowy nowej drogi, skrzyżowania i trasy tramwaju na Naramowice, dają się we znaki wszystkim kierowcom i wielu z nich myli trasę w tym rejonie. Jak się okazało, zdarza się to też kierowcom MPK, co zarejestrował facebookowy profil “Poznański Trójkąt Bermudzki”.
“Głupia sprawa” – skomentował autor filmu – “bo autobus, którym miałem przyjechać do pracy, tak naprawdę odwiózł mnie do domu”…

Jak informuje MPK, kierująca prowadząca ten autobus pomyliła trasę. Chcąc wrócić na właściwą i nie pominąć przy tym żadnego przystanku, wjechała w Lechicką pod prąd i tam zawróciła. Na szczęście inni kierowcy wykazali się dobrym refleksem i przepuścili autobus, dzięki czemu obyło się bez kolizji.

Kierująca przeprosiła pasażerów za pomyłkę, a całe zdarzenie opisała w raporcie. Służby MPK badają sprawę, sprawdzają też monitoring autobusu. Wszystko wskazuje na to, że kierująca otrzyma naganę i zostanie skierowana na dodatkowe szkolenie.

Może jednak warto byłoby, tak przy okazji, by Zarząd Dróg Miejskich zechciał też sprawdzić, jak przedstawia się oznakowanie na Lechickiej? Bo to nie pierwszy i zapewne nie ostatni kierowca, który z powodu niedostatecznego oznakowania pojechał nie tam, gdzie trzeba.

Pomyłki się zdarzają…

Źródło: tenpoznan.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!