Świat Wiadomości

Izrael wciąż prześladuje osoby niezaszczepione

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rp.pl premier Izraela potępił obywateli, którzy odmawiają przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Za dwa tygodnie kraj zamknie dla niezaszczepionych miejsca publiczne, m.in. kina, teatry i synagogi.

Premier Naftali Bennett potępił w czwartek Izraelczyków, którzy odmawiają zaszczepienia się przeciwko COVID-19, mówiąc, że “szkodzą wszystkim”.

Izrael w związku z szybko przeprowadzoną akcją szczepień, zniósł w maju niemal wszystkie wprowadzone wcześniej obostrzenia, ale rozprzestrzenianie się wariantu Delta doprowadziło do wzrostu liczby nowych przypadków, co skłoniło rząd do przywrócenia szeregu ograniczeń.

– Nasze zadanie jest jasne – wszyscy Izraelczycy, którzy mogą być zaszczepieni, muszą być zaszczepieni – powiedział premier.

– Odmawiający szczepień zagrażają naszemu zdrowiu, otoczeniu i wolności wszystkich obywateli Izraela. Naszej wolności do pracy, wolności naszych dzieci do nauki, wolności do świętowania z rodziną. Odmawiający szczepionek krzywdzą nas wszystkich – mówił Bennett.

Typowe państwo autorytarne…

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!