Polska Wiadomości

W Poznaniu lewacki skłot zostanie zamieniony na luksusowy hotel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będzie to pierwszy w Polsce Sure Hotel by Best Western. – Pod nową marką goście zyskają dostęp do hoteli o indywidualnym charakterze, mając jednocześnie możliwość czerpania korzyści z sieciowego systemu rezerwacji oraz programu lojalnościowego –informuje Best Western.

W poznańskim obiekcie znajdzie się 40 pokoi. Funkcjonować tu będzie również restauracja. – Działamy, liczymy, że w przyszłym roku gotowy będzie projekt i uzyskamy pozwolenie na budowę. Otwarcie hotelu planujemy na przełom 2019/2020 roku – mówi Przemysław Woźny ze spółki Paderewski Poznań, która jest właścicielem kamienicy.

Przypomnijmy, że historia kamienicy jest związana m. in. z anarchistami, którzy zajęli nielegalnie ten budynek w 2013 roku. W międzyczasie, zmienił się właściciel, który długo negocjował z anarchistami kwestię opuszczenia przez nich budynku. Zapewnienia, że rozmowy są bliskie zakończenia słyszeliśmy miesiącami. Jednak w tej kwestii nic się nie zmieniało, a nieremontowany budynek cały czas szpecił narożnik Starego Rynku.

Przełom nastąpił we wrześniu 2015 roku. Wówczas właściciel obiektu przekazał Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Lokatorów 125 tysięcy złotych – formalnie jako darowiznę – w zamian za opuszczenie kamienicy przez anarchistów. Umowa została dotrzymana, i już 1 października 2015 roku budynek był pusty. Kwestia płatności za opuszczenie nielegalnie zajętego budynku budziła w Poznaniu kontrowersje – niektórzy nazwali tą płatność haraczem. Po wyprowadzce anarchistów konieczne było przeprowadzenie prac zabezpieczających, bowiem obiekt od lat był w kiepskim stanie technicznym. Nadzór budowlany nakazał wykonanie pewnych inwestycji, co już zrobiono.

Źródło: epoznan.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!