Wiadomości

W północnej Syrii coraz goręcej. Czy dojdzie do wznowienia walk na wielką skalę?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz częściej można spotkać się z sugestiami, iż siły protureckie szykują się do ofensywy na wielką skalę w północnej Syrii, co oczywiście wynika z rozwoju sytuacji na Ukrainie. Towarzyszą temu wzajemne ostrzały artyleryjskie oraz rosnąca aktywność lotnictwa.

Wczoraj w ataku żołnierzy syryjskich sił rządowych w rejonie na zachód od Aleppo zniszczony został turecki pojazd opancerzony, przy czym rannych zostało dwóch tureckich żołnierzy. W odpowiedzi turecka artyleria ostrzelała stanowiska wojsk Asada. Dziś od rana znów dochodzi do wymiany ognia artyleryjskiego. Syryjskie siły rządowe ostrzelały dwie bazy wojsk tureckich w zachodniej części prowincji Aleppo.

Uaktywniło się też dziś rosyjskie lotnictwo, które przeprowadziło cztery uderzenia na pozycje protureckich bojowników w rejonie Maret Nisan.

Ale protureccy bojownicy też nie pozostają bierni – uderzyli z ciężkiej artylerii i wyrzutni rakietowych w stanowiska syryjskich sił rządowych w rejonie na zachód od Aleppo i na północy prowincji Latakia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!