Wiadomości

Timmermans jest niereformowalny: Nie ma mowy o odłożeniu celów polityki klimatycznej UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie ma mowy o odłożeniu w czasie celów polityki klimatycznej UE – pisze w poniedziałek serwis „300gospodarka”, cytując wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Franza Timmermansa. Wiceszef KE nie wyklucza nałożenie embarga na import węglowodorów z Rosji.

Jak czytamy w artykule, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Franz Timmermans, odpowiedzialny w Komisji Europejskiej za politykę dot. zielonej transformacji powiedział w poniedziałek, że nie ma mowy o odłożeniu w czasie osiągnięcia celów klimatycznych polityki UE w obliczu wojny w Ukrainie. Z kolei unijne embargo na rosyjskie węglowodory cały czas jest możliwe.

Timmermans dodał, że zanim jednak UE podejmie taką decyzję, musi być pewna, że embargo uderzy w Rosję bardziej niż w UE. – Kiedy wprowadzasz sankcje, musisz być absolutnie pewny, że sankcje dotkną tę gospodarkę, w którą są wymierzone bardziej niż twoją. Więc zanim UE wprowadzi taką politykę, musi mieć tę pewność. I to obecnie politycy próbują oszacować – mówił wiceszef KE, cytowany w serwisie „300gospodarka”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!