Wiadomości

W piątek, 27 września w TV Trwam premiera 12-odcinkowego dokumentu poświęconego marksizmowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek 27 września o godz. 17.30 w TV Trwam odbędzie się premiera 12-odcinkowego dokumentu poświęconego marksizmowi. Opowiedziana przez specjalistów historia skupia się na powstaniu, rozwoju i triumfie tej zbrodniczej ideologii, która wbrew zapewnieniom wielu autorytetów wcale nie uległa rozkładowi.

Czy to możliwe, że ideologia stworzona przez Karola Marksa, która doprowadziła do największych totalitaryzmów XX wieku, nie tylko przetrwała upadek bloku komunistycznego, ale i obecnie zdołała zdominować świat Zachodu?

Serial „Antykultura” w reżyserii Roberta Zawadzkiego to 12-odcinkowy dokument poświęcony w całości marksizmowi, który w powszechnej świadomości społeczeństwa należy już do zamierzchłej przeszłości. Opowiedziana historia skupia się na powstaniu, rozwoju i triumfie tej zbrodniczej ideologii, która wbrew zapewnieniom wielu autorytetów wcale nie uległa rozkładowi. Narracja prowadzona przez licznych znawców tematu, począwszy od filozofów i teologów, na historykach i publicystach kończąc, ma za zadanie prześledzić proces przepoczwarzania się klasycznego marksizmu w niszczycielską siłę, która współcześnie dąży do zdekonstruowania tradycyjnego społeczeństwa we wszystkich jego wymiarach.

W programie wystąpili między innymi: wybitny teolog ks. prof. Paweł Bortkiewicz, redaktor naczelny „Tygodnika DoRzeczy” Paweł Lisicki, badacz myśli marksistowskiej i autor „Historii antykultury” Krzysztof Karoń, twórca bloga „Młot na marksizm” Jakub Zgierski czy historyk specjalizujący się w dziejach XX wieku Dariusz Rozwadowski. Do szczegółowej problematyki odnieśli się specjaliści z innych branż, jak chociażby ekonomista Tomasz Cukiernik, prawnicy z Instytutu Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych i Bartosz Zalewski oraz psycholog Anna Wasiukiewicz. Wątki współczesne, związane mocno z aktualną sytuacją społeczno-polityczną Polski, skomentowali natomiast politycy i samorządowcy.

/radiomaryja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!