Wiadomości

W Paryżu zatrzymano kobietę w nikabie, miała przy sobie nóż i koran

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na dworcu kolejowym Austerlitz w Paryżu zatrzymano kobietę w nikabie, która – jak się okazało – była uzbrojona w nóż. Zwróciła na siebie uwagę tym, że nie zamierzała wsiadać do żadnego pociągu. Nie wyglądało też, by na kogoś czekała. Kobieta mówiła sama do siebie i oglądała jakieś obrazy w telefonie – donosi portal Najwyższy Czas.

Jeden z pasażerów zawiadomił policję. Wcześniej obserwował ją przez około 40 minut i zauważył, że wygłasza jakieś hasła z palcem wskazującym w górę (znak lojalności islamistów). Przybyły na miejsce patrol znalazł przy niej nóż z 15 cm ostrzem. 37-letnia kobieta nie miała dokumentów tożsamości, ale twierdziła, że ​​mieszka w Seine-Saint-Denis.

Policja poprosiła ją o zdjęcie zasłony twarzy celem potwierdzenia tożsamości. Jej rzeczy sprawdzono przy użyciu szkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych psa. W torbie znaleziono tylko Koran. Kobieta została tymczasowo zatrzymana.

Po atakach nożowników islamskich w Villejuif i Metz władze są wyczulone na próby zamachów tego typu, dlatego zachowano czujność. Taki wysp „tanich” terrorystów wiąże się m.in. z filmikiem opublikowanym 1 stycznia na Twitterze. Był to propagandowy film dżihadysty z Państwa Islamskiego. Instruował on jak atakować „niewiernych” we Francji „prostym nożem”.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!