Świat Wiadomości

W Panamie wprowadzono rozdział płci przy wychodzeniu z domu. Transseksualiści są zrozpaczeni…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl Panama podejmuje nowy – choć nieco niekonwencjonalny – środek walki z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa: rozdział płci.

Od środy kobiety mogą wyjść z domu i kupić artykuły pierwszej potrzeby tylko w poniedziałek, środę i piątek.
Mężczyźni za to będą mogli wyjść na zewnątrz i załatwiać sprawy we wtorek, czwartek i sobotę. W niedziele wszyscy będą musieli zostać w domu. Według urzędników państwowych ograniczenia będą obowiązywać przez co najmniej 15 dni.

– Ogromna liczba osób krążących poza swoimi domami, pomimo obowiązkowej kwarantanny, skłoniła rząd do podjęcia bardziej surowych środków – oświadczył na Twitterze prezydent Laurentino „Nito” Cortizo.

Wcześniej panamscy urzędnicy nakazali wszystkim obywatelom pozostać w domach, z wyjątkiem sytuacji kryzysowych i kupowania jedzenia.

Według informacji przekazanych przez rząd panamski nawet w wyznaczonych dniach zarówno mężczyźni, jak i kobiety będą mieli tylko dwie godziny na zakupy.

Według urzędników służby zdrowia w Panamie odnotowano 1075 potwierdzonych przypadków koronawirusa i 27 zgonów. Kraj zakazał wszelkich podróży krajowych i międzynarodowych. Zamknięto lotniska i – po upływie terminu 22 marca – uniemożliwił nawet obywatelom panamskim powrót do ojczystego kraju. Obowiązuje też godzina policyjna między 17:00 a 5:00.

Jak donosi agencja Reutersa, przeciw nowym regulacjom dzielącym tydzień, protestują organizacje LGBT przekonujące, że osoby trans są w ten sposób niejako uziemione. Przywołują przypadek transwestyty uważającego się za kobietę. “Barbara Delgado” wyszedł mianowicie na ulicę w środę, a więc dzień dla kobiet, otrzymując od policji słony mandat.

Straszny terror…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!