Europa Wiadomości

Niemiecki rząd wysyła 50 respiratorów by pomóc pogrążonej w epidemii Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal rp.pl z Niemiec do Hiszpanii wysłano w piątek 50 respiratorów. O pomocy dla pogrążonego w walce z epidemią kraju poinformował minister zdrowia Jens Spahn.

– Zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa trzymamy się razem. Życzymy Hiszpanom dużo sił w tych czasach – powiedział niemiecki minister zdrowia.

W czwartek hiszpańskie władze poinformowały, że łączna liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 10 tys. Tylko we Włoszech z powodu epidemii odnotowano więcej zgonów. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Uniwersytet Johna Hopkinsa, tylko we Włoszech i Stanach Zjednoczonych było więcej zachorowań.

Z przeprowadzonych sondaży wynika, że zdecydowana większość Niemców popiera reakcję rządu Angeli Merkel na wybuch epidemii.

Około 72% Niemców popiera podejście rządu – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Infratest Dimap. Aż 92 proc. respondentów odpowiedziało, że popiera wprowadzenie radykalnych środków, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie wirusa.

W Niemczech odnotowano 84 tys. potwierdzonych przypadków koronawirusa, ale tylko nieco ponad 1100 osób zmarło. To o wiele mniej niż w innych mocno dotkniętych epidemią państwach w Europie.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!