Wiadomości

W Pabianicach zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG we współpracy z Krajową Administracją Skarbową z Łodzi i Mazowsza oraz krakowskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów, znajdującą się w Pabianicach. Dzięki wspólnej akcji służb do obrotu nie trafi ponad 131 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W pofabrycznej hali w centrum Pabianic znajdowały się dwa metalowe przenośne garaże, w których przestępcy umieścili urządzenia, surowce oraz materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie zabezpieczono 131 200 szt. gotowych oraz 56 kg wybrakowanych papierosów bez akcyzy. Znaleziono również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można by wyprodukować ponad 400 tys. szt. kolejnych papierosów.

Na miejscu zatrzymano dwóch obywateli Polski i obywatela Ukrainy w wieku od 46 do 50 lat. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe, świadczące o udziale zatrzymanych w nielegalnym procederze. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!