Wiadomości

Salvini po spotkaniu z Kaczyńskim. „W wielu kwestiach mamy podobne poglądy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Chciałbym, aby zaistniał pakt, sojusz ze strony wszystkich, którzy chcą ratować Europę; celem jest też zostanie drugim największym ruchem, a może i pierwszym w kolejnych wyborach do PE” – powiedział w środę w Warszawie wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini.

Salvini określił swoje spotkanie z Kaczyńskim jako „długie, pozytywne i konkretne”.

– Rozmawialiśmy na temat Europy przyszłości, na temat tego, jak nadać sens marzeniu europejskiemu, które zostało stłamszone przez biurokrację w ostatnich latach- mówił włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych. Wśród tematów swojej rozmowy z liderem polskiej partii rządzącej wymienił również wartości, rodzinę oraz sytuację młodych.

Był też pytany o to, czy w Europie może narodzić się wspólna grupa suwerennościowa w Parlamencie Europejskim.

– Ja bym chciał, by zaistniał taki pakt, sojusz ze strony wszystkich, którzy chcą ratować Europę, im nas będzie więcej, tym lepiej. Nie mam kryształowej kuli, celem jest zostanie drugim największym ruchem, a może i pierwszym, bo trzeba zawsze mierzyć wysoko, w kolejnych wyborach do Parlamentu Europejskiego – podkreślił włoski polityk.

Według niego „delegacja włoska i polska dziś według liczebności będą odgrywały w niej decydującą rolę”.

– Będziemy na pewno walczyć o to, by być obecnym – zaznaczył Salvini. Jego zdaniem “od dawna brakowało wizyty w Polsce na wysokim szczeblu ze strony rządu włoskiego”.

– Zastanawiam się, co się działo w ciągu ostatnich lat, że premierzy i wicepremierzy (Włoch) się tutaj nie zjawiali. Polska jest przecież jednym z ważniejszych partnerów handlowych w UE dla Włoch. Przez lata rządy lewicowe lekceważyły to, a to naprawdę haniebne- ocenił Salvini. Zaznaczył, że jest bardzo zadowolony ze środowej „pierwszej tury rozmów”.

– Rozpoczął się dialog, mam nadzieję, że będzie on owocny, ale zobaczymy” – podkreślił włoski wicepremier.

– Nie mam pewności, czy łączy nas wspólny los, ale nad tym pracujemy; oś francusko-niemiecka być może zostanie zastąpiona osią włosko-polską – zwrócił uwagę Salvini.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!