Wiadomości

W ostatnich 24 godzinach ponownie wzrosła we Włoszech liczba osób, które zmarły z powodu zarażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich 24 godzin we Włoszech odnotowano 4.050 nowych zakażeń koronawirusem i 812 zgonów spowodowanych przez zakażenie koronawirusem. Liczba zakażeń przekroczyła sto tysięcy i obecnie wynosi- 101.739. Ilość osób, które zmarły z powodu zarażenia koronawirusem, wzrosła do 11.591.

Przypomnijmy, że trzy dni temu zmarło tam z powodu zarażenia koronawirusem 919 osób, przy czym była to najwyższa liczba zgonów w ciągu jednej doby. Przedwczoraj ta liczba była mniejsza i wynosiła 889 osób, a wczoraj jeszcze mniejsza – 756. Wydawało się, że pojawiła się tendencja spadkowa. Niestety, dziś znów mamy wzrost w stosunku do dnia wczorajszego.

Spadła natomiast po raz kolejny liczba zakażeń. O ile bowiem w szczytowym okresie w ciągu doby odnotowywano po osiem tysięcy nowych zakażeń, wczoraj było to siedem tysięcy, to dziś mamy cztery tysiące, co zdaje się stanowić pozytywny prognostyk…

Odnotujmy też, że w ciągu minionej doby we włoskiej Lombardii z powodu zakażenia koronawirusem zmarło kolejnych 458 osób. Liczba zgonów w tym regionie wynosi obecnie 6.818. To najbardziej dotknięty region w tym kraju.

Dopiero po Świętach będzie można przemyśleć obowiązujące zakazy i ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa – ocenił szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Jak dodał, nie doszło jeszcze do spadku zakażeń, „ale jest lepiej”.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!