Europa Wiadomości

W obezwładnieniu islamskiego nożownika w Londynie brał udział mężczyzna skazany za morderstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com w poskromieniu islamskiego terrorysty Usmana Khana na London Bridge brał udział m.in. mężczyzna skazany za morderstwo, który akurat przebywał na przepustce. Do ataku doszło piątek w Fishmongers’ Hall, gdzie odbywała się konferencja dotycząca ponownej integracji byłych przestępców do społeczeństwa.

Z islamskim fanatykiem walczono przy pomocy kija, gaśnicy i… kła narwala zerwanego ze ściany Fishmongers’ Hall.

Tego ostatniego miał użyć Polak o imieniu Łukasz zatrudniony w tym budynku. Nie ma na razie oficjalnego potwierdzenia. – Na obecnym etapie nie udzielamy na ten temat żadnych komentarzy – przekazał Polskiemu Radiu Scotland Yard.

Z terrorystą walczyli również Thomas Gray, przewodnik po Londynie, oraz James Ford. Ten ostatni został skazany za morderstwo 21-letniej niepełnosprawnej umysłowo Amandy Champion i obecnie przebywał na przepustce.

Ciało kobiety zostało znalezione 26 lipca 2003 r., trzy tygodnie po zaginięciu. Ofiara miała poderżnięte gardło. Ford przyznał się do zabójstwa, ale nigdy nie podał motywu swojej zbrodni.

James Ford i Usman Khan brali udział w konferencji poświęconej resocjalizacji więźniów. Usman Khan był siedem lat temu skazany za próbę organizacji islamistycznego zamachu na budynek londyńskiej giełdy. Warunkowo zwolniony, miał na sobie urządzenie śledzące jego ruchy.

Ciekawe…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!