Świat Wiadomości

W nowym “Matrixie” Neo ma być czarny…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com pojawiają się kolejne przecieki na temat kontynuacji kultowej już trylogii „Matrix”. Okazuje się, że czwarta część nie tylko jest w planach, ale też, że w fanów mogą uderzyć politpoprawne niespodzianki. Główny bohater Neo, grany wcześniej przez Keanu Reevsa, będzie… czarny. Reżyserami nie będą bracia Wachowscy.

Chad Stahelski, szef kaskaderów trylogii „Matrix” wspomniał o pracy nad czwartą częścią filmu. Potem stwierdził, że chodzi o jedynie potencjalną współpracę z Wachowskimi.

Na pewno jednak to nie bracia Wachowscy będą reżyserami. Ci bowiem zmienili płeć i obecnie są siostrami Wachowskimi o imionach Lana i Lily. Lana (Laurence) wystąpiło po raz pierwszy jako kobieta w lipcu 2012 roku. Z kolei w 2016 roku płeć zmieniło Lily (Andy).

Według „Independent”, siostry Wachowskie pracują nad nowym filmem. Scenariusz miał napisać Zak Penne, znany m.in. z „Avengers” czy „Incredible Hulk”.

Keanu Reeves nie będzie grał głównego bohatera Neo. Ma go zastąpić czarnoskóry aktor Michael B. Jordan, znany m.in. z „Czarnej Pantery” i „Creed”.

Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak wiele więcej. Nie wiadomo nawet, czy będzie to kontynuacja trylogii, prequel czy spin-off.

„Matrix” to australijsko-amerykański film science fiction, pierwszy z trylogii filmowej o tej samej nazwie, napisany i wyreżyserowany przez rodzeństwo Wachowskich (w napisach jako bracia Wachowscy). Kontynuacją filmu są obrazy „Matrix: Reaktywacja” (2003) i „Matrix: Rewolucje (2003)”.

Szkoda słów…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!