Wiadomości

W Niemczech imigrant z Iraku został oskarżony o gwałty na dziecku oraz zgwałcenie i zamordowanie 14-latki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest akt oskarżenia przeciwko Alemu Basharowi Ahmadowi Z., nielegalnemu migrantowi z Iraku, który starał się o azyl w Niemczech. 21-latek odpowie za gwałty na dziecku, których miał dopuszczać się w ośrodku dla migrantów, oraz zgwałcenie i zamordowanie 14-latki.

Do ataku na Susannę Marię Feldman doszło 22 maja ubiegłego roku w niemieckim Wiesbaden. Jej ciało znaleziono częściowo zakopane w zalesionym terenie przy torach kolejowych, niedaleko ośrodka dla uchodźców. Śledczy ustalili, że została zgwałcona, a następnie uduszona.

Po odkryciu ciała Z. zbiegł z Niemiec. Został zatrzymany w czerwcu w Duhok, prowincji w północnym Iraku zamieszkałym głównie przez Kurdów. Poddano go ekstradycji do Niemiec.

Śledczy ustalili, że 21-latek prawdopodobnie stoi również za dwukrotnym zgwałceniem 11-latki w obozie dla migrantów. Do tych ataków miało dość w kwietniu i maju ubiegłego roku.

Prokuratura przedstawiła również zarzuty dokonania gwałtu na tej samej 11-latce Mansoorowi Q., młodemu Afgańczykowi mającemu 14 bądź 15 lat. Molestować miał ją również młodszy brat Alego Bashara, który również zbiegł do Iraku i najpewniej nadal tam przebywa.

Ali Bashar przybył do Niemiec w 2015 roku z rodzicami i piątką rodzeństwa. Odmówiono mu azylu, ale dzięki apelacji od tej decyzji otrzymał prawo pobytu. Szybko zaczął wchodzić w konflikt z prawem. Był notowany za udział w bójkach, rabunek i posiadanie nielegalnego noża.

Morderstwo Susanny Feldman wstrząsnęło Niemcami i wywołało debatę na temat zagrożeń płynących z przyjmowania uchodźców. Po tej zbrodni kanclerz Angela Merkel zmobilizowała służby do szybszej deportacji przestępców starających się o azyl.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!