Europa Wiadomości

W największych miastach Francji zostaje wprowadzona godzina policyjna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal 300gospodarka.pl we Francji zostaje wprowadzona godzina policyjna. Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił godzinę policyjną, podczas której wszyscy muszą być w domu między 21.00 a 6.00 dla wybranych miast.

Godzina policyjna będzie obowiązywać w Paryżu i całym regionie paryskim, a także w Rouen, Lille, St Etienne, Lyonie, Grenoble, Montpellier, Marsylii i Tuluzie.

Godzina policyjna rozpocznie się w sobotę i potrwa przez cztery tygodnie, powiedział Macron.

Zwracając się  w odezwie do Francuzów, aby ogłosić nowe ograniczenia, Macron powiedział, że pandemia jest „niepokojąca”, ale że „nie straciliśmy kontroli nad sytuacją”.

Choć wirus rozprzestrzenia się we Francji, drugi lockdown byłby nieproporcjonalna, dodał prezydent.

Macron powiedział, że oddziały intensywnej terapii we Francji znajdują się pod zbyt dużą presją i rozprzestrzenianie się wirusa musi być spowolnione.

„Musimy zejść z 20 tys. przypadków dziennie do 2 lub 3 tysięcy” – powiedział prezydent Francji.

Dodał, że każdy kto będzie na dworze podczas godziny policyjnej będzie musiał mieć ważny powód i że każdy, kto złamie zakaz zostanie ukarany. Kara wyniesie 135 euro.

Podróże w ważnym celu będą dozwolone, zakazane będzie m. in. przebywanie w restauracjach czy wizyty u znajomych po 21:00.

Macron powiedział, że liczba osób podczas spotkań rodzinnych nie powinna przekraczać sześciu, z wyjątkiem rodzin, gdzie najbliższą, bezpośrednią rodzinę tworzy sześć i więcej osób.

Nie będzie restrykcji w podróżowaniu między regionami we Francji i w transporcie zbiorowym

Dlaczego Francja wprowadza takie ograniczenia? W środę 14 października zanotowano 22 591 nowych przypadków Covid-19 w kraju. To trzeci raz w ciągu ostatnich sześciu dni, kiedy liczba nowych zakażeń przekroczyła 20 tysięcy.

Łączna liczba potwierdzonych zachorowań we Francji wzrosła już do ponad 779 tysięcy.

W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 104, a łącznie od początku pandemii we Francji było 33 037 ofiar. To oznacza, że kraj ten jest dziewiątym na świecie, gdzie zanotowano ponad 33 tys. ofiar koronawirusa.

Dla porównania w Polsce w ciągu ostatniej doby przybyło 6526 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To nowy dzienny rekord zakażeń w naszym kraju.

Autor: Daniel Rząsa

Ciekawe…

Źródło: 300gospodarka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!