Polska Wiadomości

Czy zakaz handlu w niedziele zostanie zawieszony?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl wraca pomysł likwidacji niedziel wolnych od handlu. Chce tego Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Platforma Obywatelska. Sprzeciwia się temu handlowa „Solidarność”, która podkreśla, że Polacy przyzwyczaili się do wolnych niedziel.

Projekt ustawy przewidujący otwarcie sklepów w niedzielę na czas pandemii i 90 dni po niej przygotowała Platforma Obywatelska. – Naszym zdaniem już nie tylko z powodów gospodarczych, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych, ze względów na ograniczenie skutków pandemii handel w niedzielę powinien zostać przywrócony – mówił poseł Borys Budka.

Wcześniej postulowali to politycy PSL, a także właściciele dużych sklepów i galerii handlowych.

– W takiej sytuacji w jakiej jesteśmy, nie można wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania, każde warte jest przeanalizowania – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Pomysł gotowa jest poprzeć Lewica.

Zdecydowanie przeciwna takiemu rozwiązaniu jest „Solidarność” handlowców. – Nie wyobrażam sobie, żeby poza tym, że pracują do późnych godzin wieczornych, nawet w godzinach nocnych jeszcze musieli pójść do pracy w niedzielę – zaakcentował Alfred Bujara, reprezentujący związek zawodowy.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od marca 2018 roku. W tym roku zaplanowane są jeszcze dwie handlowe niedziele tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W 2021 roku będzie siedem handlowych niedziel.

Czy byłby to dobry kierunek? Jak myślicie?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!