Wiadomości

W lutym do Polski ma trafić milion dawek szczepionki AstraZeneki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najbliższą sobotę 6 lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki od firmy AstraZeneca, ok. 120 tys. dawek – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. W przyszłym tygodniu rozpoczną się szczepienia nauczycieli, którzy pracują obecnie w szkołach w systemie stacjonarnym, w przedszkolach i opiekunów w żłobkach.

– W najbliższą sobotę 6 lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZeneca, ok. 120 tys. dawek – podał Dworczyk. Kolejne dostawy zaplanowano na 10, 17 i 28 lutego. Pierwsza dostawa będzie najmniejsza, natomiast ostatnia będzie liczyć ponad pół miliona dawek.

Do końca lutego – zgodnie z dokumentami przesłanymi przez firmę – do Polski powinno trafić łącznie około miliona sztuk szczepionki firmy AstraZeneca.

Michał Dworczyk zaapelował o odpowiedzialność, jeśli chodzi o wypowiedzi dotyczące szczepionek.

– Oddajmy w tej sprawie głos naukowcom, lekarzom. Wszyscy, którzy są zainteresowani, aby więcej dowiedzieć się na temat poszczególnych szczepionek, ich parametrów, sposobu działania, namawiamy, aby korzystać ze źródeł naukowych, a nie opierać się na wypowiedziach, które czasami mają niewiele wspólnego z rzeczywistością – mówił.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!