Wiadomości

„Babcia Kasia” z aktem oskarżenia. „Kopała i opluła policjantów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., kobiecie znanej z protestów ulicznych, nazywanej „Babcią Kasią”. Według śledczych znieważyła, kopała i opluła funkcjonariuszy policji. Grozi jej do trzech lat więzienia.

Akt oskarżenia przeciw Katarzynie A. skierowała w styczniu do śródmiejskiego sądu rejonowego Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ.

– Została oskarżona o to, że 19 grudnia 2021 r. w Warszawie znieważyła dwóch funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych – poinformowała portal tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Z aktu oskarżenia wynika, że kobieta podczas protestu „Pamięci ofiar Kościoła Katolickiego” pod kościołem św. Krzyża w Warszawie używała wobec policjantów wulgarnych słów. Oskarżona miała też opluć mundur policjanta i naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariusza poprzez kopanie i odpychanie, czego dotyczy drugi zarzut. Grozi jej do trzech lat więzienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!