Polska Wiadomości

W Łodzi Straż Miejska będzie patrolować galerie handlowe by zapobiec gromadzeniu się w nich młodzieży

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal expressilustrowany.pl Straż Miejska w Łodzi rozpoczęła już dziś patrolowanie największych galerii handlowych w Łodzi. Ma to przeciwdziałać gromadzeniu się dzieci, młodzieży i studentów, którzy podczas ogłoszonej kwarantanny i zamknięciu szkół i uczelni powinni przebywać w domach i mieszkaniach. Strażnicy będą przede wszystkim rozmawiać z nimi, ale gdy zajdzie potrzeba mogą też ich legitymować i spisywać dane by je przekazać szkołom i uczelniom oraz informować rodziców.

– Patrole straży miejskiej zostały skierowane w rejony centrów handlowych. Będą zwracały uwagę na osoby objęte kwarantanną, czyli młodych ludzi którzy z powodu zamkniętych placówek oświatowych powinni przebywać w domach – mówi Joanna Prasnowska, rzecznik Straży Miejskiej w Łodzi. – Wychodząc naprzeciw temu by w centach handlowych nie dochodziło do spotkań towarzyskich. Będą to działania edukacyjne, rozmowy, działania będą prowadzone do odwołania. Będziemy też reagować gdy tylko otrzymamy sygnały o gromadzeniu się młodych osób również w innych miejscach.

Strażnicy będą obecni nie tylko przed galeriami handlowymi, ale także w środku tych obiektów, w ich godzinach pracy. Patrole będą wysyłane także na podstawie obserwacji na podstawie monitoringu miejskiego.

Czy to zamach na wolność czy też słuszna prewencja?

Źródło: expressilustrowany.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!