Wiadomości

W Krakowie na SOR trafił mężczyzna z wysoką gorączką, kilka dni temu wrócił z Chin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na oddział zakaźny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Krakowie trafił pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Obecnie trwają badania mające na celu potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia koronawirusem. Mężczyzna kilka dni temu powrócił z Chin.

Pacjent został przewieziony z Olkusza, gdzie do tamtejszego Nowego Szpitala trafił z wysoką gorączką. Miał też kaszel.

Mężczyznę przetransportowano następnie do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. – W chwili obecnej pacjent przebywa w izolatce, zgodnie ze wszystkimi procedurami. Trwają badania mające na celu wykluczenie lub potwierdzenie obecności u niego koronawirusa – powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

Rzeczniczka potwierdziła podawane wcześniej informacje, że pacjent przyjechał z Chin, jednak nie z Wuhan, czyli miasta, gdzie wybuchła epidemia wywołana koronawirusem.

„Kurier Olkuski” podał, że po przywiezieniu pacjenta zamknięty został SOR przy Nowym Szpitalu. Oddział funkcjonuje już normalnie, o czym informował m.in. starosta powiatu olkuskiego Bogumił Sobczyk.

„Faktem jest, że dzisiaj w godzinach wieczornych zgłosił się do olkuskiego SOR-u pacjent zamieszkały w Olkuszu, który powrócił z Chin. Ze względu na zgłaszane przez niego dolegliwości w celu wykluczenia podejrzenia zarażeniem nowym koronawirusem został on przewieziony do obserwacji i diagnostyki do specjalistycznej jednostki – zgodnie z procedurami. Olkuski SOR funkcjonuje już jak dotychczas” – napisał Sobczyk na Facebooku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!