Wiadomości

W Krakowie fruwały pieniądze. Ludzie rzucili się, by je zbierać…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja apeluje do świadków którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot.

Komisariat Policji V w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy, do którego doszło 5 maja br. w godz. 8.30-8.45 na krakowskim Ruczaju.

Według zgłoszenia pokrzywdzony nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego. Chwilę po tym jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się, że utracił gotówkę i powiadomił Policję.

W międzyczasie Policja otrzymała także zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy. Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, prosimy o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego 47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub art. 119 kodeksu wykroczeń).

/Policja Kraków/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!